Kemp Pullman – Piešťany

Kemp Pullman – Piešťany

Ahojte čitatelia.

V tejto rubrike vás prevediem ubytkami – kempami, v ktorých sme prespali.

Nie je tajomstvom, že sme z Trnavy. Píšem to hneď na začiatok, lebo každý cestovateľ, ktorý sa pustí do objavovania sveta, tak sa snaží zamieriť ideálne na opačnú stranu zemegule. Ja nie som výnimkou. Keď naša rodina pred pár rokmi kúpila karavan, tak som si ihneď začal plánovať niekoľkomesačný trip po celej Európe. Karavan máme v rodine už 2 roky a veľký výlet je v nedohladne. Samozrejme zato môže korona, ale aj nedostatok finančných prostriedkov.

Čím som starší, tak sa učím, že všetko je len o uhle pohľadu. Na jednej strane nevyužitá príležitosť, na tej druhej strane možnosť objaviť niečo iné. Keby korona neprišla do našich životov, tak by som zrejme do Piešťan (30km od Trnavy) karavanom nikdy nešiel, nakoľko som bol v Piešťanoch už asi 100 krát a nenapadol ma dôvod, prečo by som mal ísť karavanovať prakticky len kúsok od domu.

A dostávam sa k zmene uhla pohľadu. Po tvrdom lockdowne (marec – apríl 2020), kedy som bol najďalej v potravinách mi pripadali Piešťany ako dobrodružná zaoceánska destinácia. Kempové portály v Piešťanoch ukazovali 2 kempy, my sme si vybrali Camping Pullman, lebo majú facebookovú stránku, na ktorej mali aktualizované informácie, že už majú „po korone!“ otovorené. K dnešnému dňu (máj 2021) sme v kempe boli dokonca už 3 krát.

Prístup:

Do kempu sa dostanete pomerne jednoducho. Po zjazde z diaľnice idete rovno, cez všetky križovatky až na most, ktorý vás prevedie ponad Váh. Ihneď za mostom odbáčate doprava smer Ratnovce. Prakticky na prvej možnej odbočke (asi po 600metroch) odbáčate ku kempu.

Cena:

Kemping Pullman začína recepciou, kde si pobyt uhradíte. Aktuálne nás jedna noc (karavan, 2 dospelý + elektrika + daň (deti do 3 rokov sú zadarmo)) stála rovných 20€. Kompletný cenník si ale skontrolujte na ich webe Camping Pullman.

Bezpečnosť:

V kempe sa cítime veľmi bezpečne, areál kempu je oplotený. O 23 sa uzamyká a na recepcii bol prítomný dokonca „strážnik“. Inak to je asi aj hľavný dôvod prečo si karavanisti platia za kempy – bezpečnosť.

Vybavenie:

Kemp je vybavený úplne štandartne. Nájdete tam peknú plochu na zaparkovanie, umyvárky, wcka, detské ihrisko, kuchynku. Takže viete bez problémov fungovať pohodlne aj v stane. Bonusom vybavenia sú nové prvky (workoutové ihrisko, ping pong). Pozitívnym prvkom je reštaurácia, ktorá je priamo v kempe. Dokonca roznášali lístky s denným menu, takže sme si aj niekedy život uľahčili a jedlo objednali. V kempe je aj bazén, ale my sme tu boli zatiaľ iba v máji a na kúpanie bola zima.

Okolie:

Najlepšou vecou na kempe je ale poloha. Kemp je priamo na hrádzi. Hrádza je v podstate 13 kilometrový cyklochodník z Piešťan okolo priehrady Sĺňava. Rád by som napísal, že je aj pre korčuliarov, ale nie je. Iba pravá strana hrádze je dobrá, tá ľavá od kempu je úzka a povrch je v horšom stave. Obrovská vodná plocha plná vtákov je ideálna na rekreáciu, či už pasívnu vo forme vychutnávania si prírody, ale aj aktívnu nakoľko kemp je len 1 km od zátoky v Ratnovciach, kde nájdete vodný vlek. Samotný okruh je veľmi príjemným prvkom, na ktorom viete stráviť s rodinou príjemné chvíle.

Piešťany. Nebudem ich predstavovať. 125 hektárov kúpelných parkov hovorí samo za seba. Na kúpelný ostrov to máte z kempu opäť len 1 km. Po kolonádnom moste sa dostanete do centra Piešťan kde určite nevynechajte zmrzlináreň Mona Lisa. Fakt top zmrzka.

Ak máte radi túry a hrady, tak prakticky rovno z kempu viete vyraziť na kopec Marhát (s vrcholovou rozhladňou), alebo bajkom vystúpať do lyžiarskeho strediska Bezovec, alebo poobdivovať zrúcaninu hradu Tematín.

Hodnotenie:

Ak ste v Piešťanoch neboli, tak máte pekný tip na výlet. Víkend vám ubehne ako voda. Ak ste fanúškom wakeboardu, tak asi ani lepšie miesto na Slovensku nenájdete. Piešťany sú super. V parkoch sa dá prechádzať do nekonečna. Čo sa týka kempu, tak je super. Je vidno, že majitelia sa starajú a inovujú. Od minulého roka pribudlo workoutové ihrisko, ping pong, petang a vonkajšie umyvadlá na umývanie riadu. V kempe je čisto, pokosené a majiteľom záleží na tom aby bolo v kempe po 23 hodine ticho, čo nám s deťmi veľmi veľmi vyhovuje. Jedinou mojim mínusom je to že detské ihrisko má hneď vedľa seba cestu a dieťa ňou neustále pendluje medzi trampolínou a pieskoviskom. Cesta je samozrejme kempová, takže vyťaženosť autami nie je veľká, ale je to hlavná cesta do kempu, teda každý karavan ňou prechádza a aj návštevnícke auto reštiky. Núti ma to neustále čumieť na deti, keby malo ihrisko trochu inú polohu bolo by to bezpečnejšie a tým aj pre rodičov konfortnejšie. Ale to už som asi rozmaznaný, či?

Rozpočet:

Často sa stretávam s konforntáciou, že karavaning je drahý, a preto budem k týmto našim výletom prikladať aj rozpočet. Najväčšia položka býva spravidla kemp a reštaurácie. Kempy sa dajú obísť a môžete spať na parkoviskách pre karavany, ale s dvomi deťmi je to v kempe jednoduchšie a reštaurácie na nejakú dobu vynechávame a varíme si ako doma.

Náš májový víkend:

  • nafta (Trnava – Piešťany – 70km dokopy ) 9€
  • kemp (2 noci – karavan + 2 dospelý + elektika a turistická daň) 40€
  • jedlo (nakúpili sme si v lidli a jedlo nám ostalo aj na domov) 33€
  • zmrzlina (4 kopčeky) 4,8€

Ak sa vám tento článok páčil, tak ma sledujte cez instagram ZLY HIPSTER .

ZDROJ: 3 fotky v článku boli použité zo stránky Kempingu Pullman, inak z nášho rodinného albumu.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *