Pozvánka na pochod Trnava – Záruby

Pozvánka na pochod Trnava – Záruby

Tí, čo ma sledujete na instagrame – ZLY HIPSTER viete, že som v poslednej dobe schudol a jedným z dôvodov úspechu je fakt, že denne kráčam 25 tisíc krokov. Sám sa čudujem, aké dovtedy nepredstaviteľné vzdialenosti dokáže človek prejsť a nepotrebuje nato ani auto. Tu mi skrstla myšlienka, spojiť pochodom moju rodnú Trnavu a najvyšší bod Malých Karpát, bez použitia iného dopravného prostriedku, než vlastných nôh.

Mám rád, keď sa v rámci jednej akcie, podporí viacero nápadov, a preto by som pochod spojil s dvomi myšlienkami. Prvou je, že si prejdeme približnú trasu, ktorou by mohla viesť cyklotrasa Trnava – Smolenice. Je to základná spojnica obyvateľov medzi najbližšími kopcami a myslím, že už dávno mala slúžiť. Faktom je, že stále nie je „ani na papieri“.

Druhou myšlienkou je propagácia nadácie „Trnava Trnavčanom“. Len málokto vie, že mesto zriaďuje túto organizáciu, ktorá každoročne pomáha Trnavčanom. Preto by som bol rád, keby ste naše kráčanie podporili symbolickou sumou. Ja sám som dlho o tejto nadácii netušil a nedávno mi pomohla, keď som potreboval príspevok na rehabilitačné cvičenia pre môjho syna. Chod nadácie platí mesto a tým pádom všetky, teda 100% darovaných príspevkov používa na pomoc pre tých, ktorí ju potrebujú. Transparentné číslo účtu je SK94 0900 0000 0051 6791 2901 transparentný účet. Info o nadácii nájdete na mestskom webe Nadácia Trnava Trnavčanom.

Toľko na úvod, poďme si povedať niečo k samotnému pochodu.

Stretávame sa v sobotu 29. mája o 7 hodine ráno. Cháp to tak, že tam nebude žiadna registrácia, iba sa zoznámime a o 7:05 vyrážame. Pôjdeme cez Štrky smerom na Boleráz, následne okolo priehrady až do Smoleníc. Turistickou trasou vystúpame na Záruby – Najvyšší vrch Malých Karpát. Odvážlivci sa môžu vrátiť pešo, vlakom alebo autobusom naspäť do Trnavy.

Po tejto trase pôjdem prvý krát, takže presný počet kilometrov neviem, ale orientačne je to cca 26 – 28 kilometrov. Na zdolanie potrebujete miernu kondíciu, odvahu, pohodlnú obuv a dostatočný príjem tekutín.

Účasť prisľúbil aj primátor mesta Peter Bročka, takže pôjdeme minimálne dvaja a počas trasy vás budeme zásobovať instagramovými storkami.

Bol by som veľmi rád, ak by ste podporili akciu v kráčaní účasťou, alebo symbolickou sumou na transparentný účet Nadácie Trnava Trnavčanom. Mojím cieľom je okrem zvládnutia trasy, vyzbierať aspoň 767 € , čo je číslo, ktorým sa pýši aj nadmorská výška samotných Zárub.

Za vašu podporu, účasť a zdieľanie tejto udalosti vám ďakujem.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *